Wszystkie opony należy dobierać na podstawie pojazdu i wymaganych osiągów

opony zimowe

Przy odpowiednim wyborze opon musisz upewnić się, że wybrane opony będą pasować do pojazdu i wymiaru potrzebnego dla pojazdu. Ważne jest, aby wybrać opony, które są dobre dla twojego pojazdu, ale także, aby pasowały do osiągów, których szukasz. Wydajność obejmuje zachowanie kierowcy, a także wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Jeśli masz SUV, będziesz musiał kupić SUV opony zimowe. Jeśli kupujesz elektryczny lub hybrydowy, musisz upewnić się, że otrzymujesz opony, które są w stanie wytrzymać większą masę i że są bardziej odporne na zużycie niż zwykłe opony.
 

Oznaczenia opony z boku opony będą wyszczególniać wymiary opony (W / H) i rozmiar obręczy. Opony SUV mają zwykle szerokie opony, aby lepiej rozłożyć ładunek i większe felgi. Jeśli szukasz opony zimowe 225/65/17, jest to wymiar opony zimowej SUV, więc jeśli pomylisz się co do wymiarów, możesz mieć niewłaściwą oponę. Potrzebujesz odpowiednich opon zimowych do swoich SUV-ów i musisz upewnić się, że mają one odpowiednie wymiary oraz odpowiednią prędkość i nośność dla Twojego SUV-a. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nie wszystkie opony są zoptymalizowane do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli posiadasz pojazd hybrydowy lub elektryczny, musisz sprawdzić, czy opony są zalecane lub przeznaczone do tego zastosowania.
 

Z oponami pochodzi również ich odpowiednia konserwacja. Zawsze wymagana jest regularna konserwacja przedmiotów, które chcesz zachować i zachować swoje właściwości. W przypadku opon oznacza to regularne sprawdzanie stanu opon, aby sprawdzić, czy są wolne od pęknięć lub pęknięć. Ważne jest, aby sprawdzić ściany boczne, które są często uszkadzane przez uderzenie w krawężniki lub dziury. Musisz również sprawdzić głębokość bieżnika opon, aby sprawdzić, czy opony są zużyte lub czy można ich nadal używać. Jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 4 mm, musisz kupić nowy zestaw opon. Część konserwacji obejmuje obracanie opon, tak aby zużycie było równomierne między oponami. Kiedy różnica jest większa niż 2 mm, nadszedł czas, aby zmienić miejsce przodu i odczytane opony.
 

Wydłuża to żywotność opon i gwarantuje, że możesz wymienić wszystkie cztery opony na raz, co jest lepsze dla wydajności jazdy, ponieważ będziesz mieć identyczną przyczepność na wszystkich czterech oponach. Następnie należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że ciśnienie w oponach jest wystarczające. Niskie ciśnienie w oponach może uszkodzić ścianki boczne opon i powodować gromadzenie się ciepła w oponie, co może zwiększyć jej zużycie. Pojazd będzie również zużywał więcej paliwa, jeśli ciśnienie w oponach jest niskie.

Create your own website with mono.net